Zwiedzanie Gdańska

Poznaj klimat Gdańska razem z nami!
Poczuj wyjątkowy charakter pełnego uroku miasta o ponad 1000-letniej historii,
która uczyniła go jednym z najbardziej fascynujących miejsc nadbałtyckiej Europy.
To tu pośród malowniczych kamienic i legend tętni rozrywkowe życie miasta.

 

 

Podstawowy pakiet zawiera:

  • dwugodzinny spacer po Głównym Mieście z przewodnikiem oraz widok na panoramę Starego Miasta i Stoczni
  • transfer z i na lotnisko / dworzec / port w Gdyni
  • 2 noclegi w ekskluzywnym apartamencie w centrum Gdańska.

*Cena uwzględnia nocleg w sezonie niskim.

 
Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych opcji.

Opcje dodatkowe:
  • Zamek w Malborku (zwiedzanie największego na świecie ceglanego, gotyckiego zamku wzniesionego przez Zakon Krzyżacki, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO)
  • Katedra Oliwska (zwiedzanie Katedry połączone z koncertem organowym i spacerem po najpiękniejszym gdańskim parku)
  • Westerplatte (wycieczka w symboliczne miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej i ataku Niemiec na Polskę, zwiedzanie wartowni i koszar, spacer pod Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz piękny widok na port i zabytkową latarnię morską)

   więcej ATRAKCJI

 
Udzielamy także pomocy w rezerwacji biletów i atrakcji.

 

Program zwiedzania

Gdańsk znany jest z zabytkowej architektury. Podczas spaceru po Głównym Mieście, oferujemy możliwość zobaczenia najważniejszych atrakcji.

Przechodząc przez Bramę Wyżynną wejdziemy na Drogę Królewską, prowadzącą przez ulicę Długą i Długi Targ, czyli do serca miasta. Zobaczymy tu Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Dom Uphagena oraz muzyków, pirata, stragany czy kuglarzy! Nad zabudową ulicy góruje gotycki Ratusz Głównego Miasta. W pobliżu znajduje się Złota Kamienica oraz Nowy Dom Ławy, z którego codziennie o godz. 13:03 spogląda na przechodniów "Panienka z okienka", czyli XVII wieczna młoda gdańszczanka.

Nad Motławą zobaczymy słynnego Żurawia, przystań Żeglugi Gdańskiej wraz ze statkami wycieczkowymi i promami. Po drugiej stronie rzeki znajduje się Wyspa Spichrzów, gdańska marina, oraz Polska Filharmonia Bałtycka znajdująca się w budynkach elektrociepłowni z XIX w. Tuż za rogiem znajduje się należąca w przeszłości do najbogatszych złotników i kupców ulica Mariacka, ze zdobionymi fasadami budynków i przedprożami. Uważana jest za najbardziej klimatyczną uliczkę miasta.

Raised Image
Raised Image
Raised Image

Na koniec proponujemy ponowne zobaczenie zwiedzanych wcześniej atrakcji z nieco innej perspektywy. Widok z wieży Ratusza Głównego Miasta lub Kościoła Mariackiego idealnie podsumuje wycieczkę, w pełni ukazując uroki i charakter Głównego Miasta. Dla osób bardziej wygodnych istnieje możliwość dojazdu autem na Górę Gradową - najlepszego punktu widokowego na panoramę Śródmieścia, Zatoki i Stoczni Gdańskiej.


 

670 zł 
cena za 2-4os.
 

 

Poznaj z nami Gdańsk i okolice, poznaj atrakcje Gdańska, Trójmiasta i Pomorza - Gdańsk city break, zwiedzanie Gdańska, dojazd z Gdańska do Malborka, wycieczka Gdańsk Stutthof.