Program zwiedzania

Pierwszym punktem zwiedzania jest pomnik Westerplatte. Po spacerze wśród wartowni i koszar z II Wojny Światowej, obejrzymy najpiękniejszą w północnej Europie latarnię morską, znajdującą się po drugiej stronie Martwej Wisły.

Kolejnym obiektem, który będziemy mieli okazję zobaczyć jest stadion piłkarski, wybudowany na Euro 2012, gdzie obecnie swoje mecze rozgrywa lokalny klub piłkarski Lechia Gdańsk. Po trasie mijać będziemy ciekawy pod względem architektonicznym blok mieszkalny – tzw. „falowiec” – najdłuższy w Europie blok, liczący prawie 1 km długości, z ok. 6 tys. mieszkańców. oraz halę sportowo – rekreacyjną Ergo Arena.

Raised Image
Raised Image
Raised Image

Następnie udamy się do archikatedry w Oliwie, gdzie odpoczniemy chwilę podczas koncertu organowego. Po koncercie – przejazd na Stare Miasto.

Wracając do historycznej dzielnicy Gdańska, z symbolem Metropolii Trójmiejskiej – Żurawiami, trasa obejmować będzie także tereny gdańskiej stoczni, Europejskie Centrum Solidarności oraz Pomnik Poległych Stoczniowców. W tym miejscu postój i chwila na wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Ostatnim punktem naszej wycieczki jest Góra Gradowa, ze szczytu której podziwiać będziemy rozpościerający się widok na panoramę Gdańska.

 

Informacje praktyczne

-
Nasz samochód jest podstawiany pod twój hotel lub inne wyznaczone miejsce, a jej koniec również ustalisz z kierowcą.
-
Czas trwania wycieczki to około 4 godzin.
-
Możliwość wynajęcia przewodnika za dodatkową opłatą (250zł).
Masz inny plan wycieczki? Przedstaw go nam, a my go zrealizujemy bez dodatkowych opłat.

 

400 zł DO 8 OSÓB
za samochód