6 h

czas trwania

122 €   1-4 osób

cena za przejazd

135 €   5-8 osób

cena za przejazd

 


 

Program wycieczki

Przejazd z centrum Gdańska, Gdyni lub Sopotu do Malborka, oczekiwanie 3,5 godz i powrót.

Koszt wycieczki to 490 zł za samochód od 1 do 4 osób oraz 540 zł od 5 do 8 osób. 

Dodatkowo płatne są bilety wstępu na zamek. 

Nasz kierowca może Państwu pomóc w zakupie takich biletów. 

 

Opis miejsca

Zamek w Malborku, o powierzchni ok. 21 hektarów,  jest największym ceglanym zamkiem na świecie, arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza.

Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obiekt odwiedza co roku pół miliona turystów. Turystyczna duma Polski, od lat wizerunkowy symbol dla turystów zagranicznych i obowiązkowy punkt odwiedzin dla turystów polskich. Magiczne i przyjazne miejsce, z ciekawymi wystawami, wydarzeniami kulturalnymi, profesjonalna infrastrukturą turystyczną.

W gotyckiej scenerii dawnej krzyżackiej warowni obejrzeć możemy liczne zbiory m. in.: bursztynu, militariów, numizmatów, detalu architektonicznego czy rzeźby,  inscenizację historyczną „Oblężenie Malborka”, spektakl „Światło i dźwięk”.

Święci Orędownicy. Gotycka rzeźba na zamku w Malborku

Od kwietnia 2013 roku zamek w Malborku prezentuje zbiory rzeźby średniowiecznej
w nowoczesnej aranżacji. Pomyślana z rozmachem, wzbogacona o prezentacje multimedialne i strefę edukacyjną, jest ekspozycją nowoczesną, szczególnie atrakcyjną dla dzieci i młodzieży. Wystawa w Muzeum Zamkowym to opowieść o kulturze, religii i estetyce czasów średniowiecza. Jej głównym tematem jest kult chrześcijańskich świętych, specyfika kultów lokalnych i poszczególnych patronatów. Kim byli święci? Komu i czemu patronowali? Jakich cudów dokonywali? Dlaczego byli tak istotni dla ludzi średniowiecza? Wystawa jest okazją do spojrzenia na problem średniowiecznej pobożności z perspektywy sztuki tej epoki.

Bursztynowe konteksty

Od listopada 2011 roku, znana i wielokrotnie pokazywana na całym świecie malborska kolekcja bursztynu prezentowana jest w zamku w nowoczesnej oprawie plastycznej, uzupełnionej o multimedia. Malborskawystawa Bursztynowe konteksty pokazuje bogactwo naturalnych form i barw żywego kamienia, prezentuje także przedmioty użytkowe i biżuterię wykonaną z bursztynu. Zbierana od ponad 50 lat kolekcja bursztynu uchodzi za największą i najpiękniejszą na świecie.