6 h

czas trwania

113 €   1-4 osób

cena za przejazd

125 €   5-8 osób

cena za przejazd

 


 

W Szymbarku - w samym sercu kaszubskiej krainy jezior i lasów, u podnóża szczytu Wieżycaz punktem widokowym i wyciągami narciarskimi - mieści się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jest to jednoz najbardziej urokliwych i tętniących życiem miejsc na Pojezierzu Kaszubskim. Tutaj będą Państwo mogli wypocząć i zrelaksować się w ciszy i spokoju, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw regionu i przygotowanych przez nas dodatkowych atrakcji.

Obiekty znajdujące się na terenie CEPR należą do unikalnych w skali Europy, a może i świata. Część z nich została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Wśród nich znalazła się Najdłuższa Deska Świata oraz Największy Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdujących się w Centrum jest Dom do Góry Nogami, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów. Duże zainteresowanie, szczególnie ze strony naszych najmłodszych gości wzbudza również Kaszubski Świat Bajek ze swoją wspaniałą multimedialną oprawą i pięknymi eksponatami wykonanymi ręcznie przez rzeźbiarzy z okolic Szymbarka.

Miłośnikom historii szczególnie polecamy odwiedzenie Domu Sybiraka, rekonstrukcję Bunkra „Ptasia Wola” i Pomnika Gryfa Pomorskiego, Domu Harcerza, Muzeum Ciesielnictwa, Dworu Salino, Zagrody Trapera Kaszubskiego z Kanady, Domu Powstańca Polskiego z Adampola, Kościółka św. Rafała Kalinowskiego i Chaty Kaszubskiej.

W CEPRzwiedzający mają szansę spróbować kuchni kaszubskiej w Restauracji Góscyńc Pod Wioldźim Dela, samodzielnie złowić rybę na Łowisku Pstrągów, a nawet upiec własny chleb w kamiennym piecu.

Po zwiedzaniu całego kompleksu zapraszamy do browaru „Kaszubska Korona”, w którym, przy dźwiękach kaszubskiej kapeli, można skosztować prawdziwego lokalnego piwa, opartego na tradycyjnych recepturach lub miło zakończyć dzień w Łaźniach Piwnych. Dla tych z Państwa którzy będą chcieli zostać w Centrum dłużej, Hotel Szymbark, znajdujący się na terenie CEPR, oferuje noclegi w komfortowych i eleganckich pokojach.

Centrum Edukacji i Promocji Regionu to miejsce w którym odbywają się liczne imprezy cykliczne, konferencje, szkolenia oraz imprezy okolicznościowe. W ofercie CEPR znajdują się także liczne programy edukacyjne, pakiety konferencyjno-szkoleniowe oraz oferty specjalne dla indywidualnych turystów.

 

Centrum Edukacji i Promocji Regionu

ul. Szymbarskich Zakładników 12
83-315 Szymbark

KONTAKT TELEFONICZNY

+48 (58) 684 69 33, + 48 607 610 317

E-MAIL

cepr@cepr.pl

www.cepr.pl

www.hotelszymbark.pl

 

CENY BILETÓW

 

*Turyści indywidualni

15 zł

**Grupy zorganizowane

12 zł

Dzieci do lat 6

Wstęp bezpłatny

 


*Nie dokonujemy rezerwacji biletów, rezerwacja dotyczy wyłącznie przewodnika
 **dotyczy grup zorganizowanych powyżej 25 osób

 

 

Godziny otwarcia:

W okresie od 26 kwietnia do 9października

codziennie w godz. 9:00 - 19:00

niedziele i święta  10:00 - 19:00

 

W okresie od 10 października do25kwietnia

codziennie w godz. 9:00 - 17:00

niedziele i święta  10:00 - 17:00